Zarząd Portów Szczecin – Świnoujście wsparł wyposażenie nowej drużyny harcerskiej

26 marca 2020 roku okres próbny zakończyła nowa drużyna w naszej wspólnocie hufcowej – 12 DH ORLĘTA z Gogolic (gmina Trzcińsko Zdrój). W ten sposób po wielu latach nieobecności, na terenie powiatu gryfińskiego znów pojawiło się harcerstwo.

Funkcjonowanie drużyny harcerskiej bez niezbędnego wyposażenie i umundurowania nie jest możliwe, na szczęście nasze Orlęta wykazały się gospodarnością, doprowadzając do zawarcia przez Hufiec umowy sponsorskiej z Zarządem Portów Szczecin – Świnoujście. Przekazane przez sponsora środki zostały przeznaczone na wyposażenie harcerzy w niezbędne elementy stroju harcerskiego i na sprzęt do realizacji programu pracy drużyny.

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Portów Szczecin – Świnoujście: https://www.port.szczecin.pl/pl/porty/filmy/film-promocyjny/