MAŁPI GAJ park linowy w Ośrodku Harcerskim w Myśliborzu

W OKRESIE WAKACJI zapraszamy uczestników indywidualnych
we wtorki, czwartki i soboty od 15.00 do 19.00

Park linowy MAŁPI GAJ został zbudowany w 2016 roku ze środków regulaminmGminy Myślibórz, w ramach “budżetu obywatelskiego”. W wyniku powszechnego głosowania na zgłoszone przez Myśliborzan, propozycja ulokowania przy “harcówce” parku linowego zyskała ponad 1600 głosów!

BEZPIECZEŃSTWO

Park został zamontowany przez firmę SDS Techniki Linowe s.c. (http://parkilinowe.com) i posiada certyfikat bezpieczeństwa wystawiony przez wykonawcę. Wszyscy pracownicy parku zostali przeszkoleni przez p. Marcina Kwiatkowskiego, instruktora wspinaczki, ratownika TOPR i uzyskali certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Jednym z warunków korzystania z parku linowego jest wypełnienie oświadczenia. Osoby indywidualne otrzymają je na miejscu, przy kasie, natomiast grupy prosimy o przygotowanie oświadczenia opiekuna wraz z listą uczestników: Oświadczenie-grupa.

W związku z pandemią koronawirusa, na skutek zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego w “MAŁPIM GAJU” wprowadzono procedury, mające na celu zmniejszenie ryzyka przenoszenia wirusów pomiędzy uczestnikami zajęć. Służą temu zwiększenie reżimu sanitarnego, stosowanie maseczek podczas ubierania uprzęży i szkolenia, stosowanie jednorazowych rękawic roboczych podczas pokonywania przeszkód. Do oświadczeń indywidualnych uczestników dodano odpowiednie zapisy.
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA (COVID)        OŚWIADCZENIE (COVID)

tytusKORZYSTANIE Z PARKU LINOWEGO

Charakter parku linowego wymaga, by przy korzystaniu z niego obecna była przeszkolona obsługa. Dlatego korzystanie z urządzeń Małpiego Gaju możliwe jest wyłącznie w wyznaczone dni i godziny.

W maju, czerwcu i wrześniu park czynny jest w weekendy.

W okresie wakacji (lipiec/sierpień) park linowy czynny jest kilka razy w tygodniu.

Grupy zorganizowane mogą korzystać z atrakcji Małpiego Gaju również w innych terminach, po wcześniejszym ich ustaleniu telefonicznym – Rafał Topolski tel. 503676946 lub mailowym: mysliborz@zhp.pl

Sprawdź wolne terminy w KALENDARZ MAŁPI GAJ

OPŁATY

Działalność parku linowego wiąże się z określonymi kosztami. Musimy zapewnić przeszkoloną obsługę, która zadba o bezpieczeństwo użytkowników, ubezpieczyć itd itp… Tych kosztów nie mógł zabezpieczyć “budżet obywatelski”, pokryć je muszą użytkownicy. Dla mieszkańców gminy Myślibórz przewidziano solidne zniżki, nieco więcej (ale i tak mniej niż w innych, podobnych parkach linowych) zapłacą turyści odwiedzający Myślibórz.

Nr konta do wpłat za wejście do parku linowego:

Chorągiew Zachodniopomorska ZHP Hufiec Myślibórz

70 1240 6508 1111 0010 7085 5859

TRASY

Trasa niebieska – dla dzieci od 3 roku życia: 5 przeszkód zabezpieczonych
siatką U, nie wymaga korzystania z uprzęży i kamalpi-gaj-dziecisku.

Trasa żółta – dla dzieci i dorosłych powyżej 130 cm wzrostu: 10 przeszkód zamontowanych na drzewach na wysokości od 3 do 5 metrów nad ziemią.

Trasa czerwona – dla młodzieży i dorosłych powyżej 150 cm wzrostu: 8 przeszkód zamontowanych na drzewach na wysokości od 5 do 7 metrów. Zakończona najdłuższą tyrolką w powiecie myśliborskim – 45 metrów.malpi-gaj-gora

Trasa żółta i czerwona są połączone  wspólną platformą, więc istnieje możliwość korzystania z nich oddzielnie lub łączenia przyjemności przejścia obu bez schodzenia na ziemię. Obie zabezpieczone są liną stalową, do korzystania z nich wymagane są środki asekuracji osobistej (kask, uprząż z lonżami i trakiem) oraz przeszkolenie przez instruktora, które odbywa się na trasie szkoleniowej.

zapraszamy też na…