Termomodernizacja budynku Ośrodka Harcerskiego w Myśliborzu

Prawie 300 tysięcy złotych dofinansowania otrzyma Hufiec ZHP Myślibórz na modernizację Ośrodka Harcerskiego znajdującego się w Myśliborzu. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa podpisał 14. 12. 2018 r. umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia z komendantem hufca – hm. Rafałem Topolskim i skarbnikiem hm. Krzysztofem Kalicińskim. Przedwojenny budynek doczeka się kompleksowej wymiany pokrycia dachowego, wraz z ociepleniem, nowej elewacji i wymiany okien. Na piętrze utworzony zostanie hostel, udostępniając tanie miejsca noclegowe dla turystów i umożliwiając organizowanie w ośrodku warsztatów i szkoleń dla harcerskich instruktorów. Projekt zakłada też instalację pompy ciepła wspomagającej ogrzewanie ciepłej wody użytkowej, a także elementy zagospodarowania przestrzeni wokół budynku. Część zaplanowanych prac wykonana będzie przez instruktorów i seniorów ZHP, których praca zaliczona będzie do „wkładu własnego” w realizację przedsięwzięcia. Po zakończeniu remontu przeprowadzone zostaną też dwie imprezy dla mieszkańców, mające na celu promocję walorów jeziora myśliborskiego i okolic. Projekt „Modernizacja obiektu Ośrodka Harcerskiego z utworzeniem miejsc noclegowych (hostelu) i organizacją imprez mających na celu rozwój i promocję oferty turystycznej okolic jeziora myśliborskiego” realizowany będzie przy współudziale środków Województwa Zachodniopomorskiego i Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.